קצת על אירועים

צילום אירועים
צילום אירועים הנו אחד מהנדבכים החשובים בכל אירוע: מאירוע עסקי ועד לאירועים בתוך המשפחה או אירועים המוניים כמו חתונות ובני/בנות מצוות. צילום אירועים כיום, במאה ה 21, הוא תחום שונה לחלוטין ממה שהיה בעבר, אבל כמו בכל תחום אומנותי יש אולד סקול ויש "כל אחד", כאשר ההבדלים ביניהם חדים וברורים.
לצלם אולד סקול שצילם בשנות השמונים, לא היו את הכלים הדרושים לעריכה כמו פוטושופ, בקושי היה לו ציוד מתוחכם, והוא היה צריך ליצור עם כלי פשוט יחסית שנקרא "מצלמה אנלוגית" עולם ומלואו. צלם אירועים כיום נהנה מהרבה יותר אינסטרומנטים ועזרי צילום, ויחד עם זאת רצוי מאד שיהיו לו את הרגלי האולד סקול של פעם על מנת ליצור תמונות מחמיאות ואיכותיות עם הרבה אהבה, ולא תמונות מאולצות. כל אחד יכול ללחוץ על ההדק, אבל גם אתם תוכלו להבחין מיד בין צלם אירועים מקצועי ומיומן לצלם שמסתמך בעיקר על עריכות.

עליונות האנלוגיה על הדיגיטציה: כיצד ניתן ליצור איכות של פעם באמצעים דיגיטליים?
עלינו להודות בעובדה: פיתוח אמצעי המחשוב והקדמה לא תמיד פועלים לטובת תחום הצילום. צלם אנלוגי יכל להפיק תמונות תקריב עם מעט חומר והרבה פרטים, לצד תמונות רוחק עם הרבה חומר ומעט פרטים ולשלוט במצלמה שלו כך שתפיק איכויות שונות.
אך כיום, בעידן המחשב, כשהמצלמות מוגבלות בפיקסלים יותר מבעידן האנלוגי, חשוב מאי פעם שתשכרו צלם אירועים מקצועי, כזה אשר צילום אירועים זהו מפעל חיים עבורו. הוא יוכל לגרום לתמונות שלכם להיראות לא פחות איכותיות מאשר התמונות האנלוגיות מהדורות הקודמים, ולשלב איכות צילום בשטח עם עריכה ממוחשבת ומשוכללת באופן חסר תקדים.
ציוד נלווה בשטח
צלם אירועים מקצועי יידע להחזיק באמתחתו ציוד שטח שישביח את התמונות בהתאם לתנאי התאורה והראות במקום. תמיד תהיה לו אלומת אור, משדר עזר עם גלי רדיו, ואמצעים נוספים שיסייעו לחידוד התמונה. בפרק הבא נדון באמצעי העריכה העומדים לרשותו, אמצעים אשר יחדדו עוד יותר את התמונה ויהפכו אותה לגן עדן גרפי לכל דבר ועניין.
ציוד עריכה
בראש ובראשונה, תכנת עריכה מקצועית וחסרת פשרות כמו פוטושופ חייבת להיות בשימוש והצלם – כמו גם אנשי המקצוע בסטודיו – צריכים להיות מיומנים בשימוש בה. כמובן שתכנה כזו אינה ניתנת לשימוש כל אדם ברמה מקצועית. נדרש לימוד מעמיק של התכנה. באמצעות תכנה זו ניתן יהיה לחדד קצוות של תמונות, ליצור תמונות SEPIA בצבע שחור לבן, ליצור תמונות שחור לבן קלאסיות, וגם לשפר פלאים את איכות הצבעים במקרה של תמונה צבעונית ולא פחות חשוב – לשפר את איכות התמונה באופן כללי, בכל האספקטים.
העברת התמונות אל הלקוח
תתפלאו, אבל תקלות בתמונות מתרחשות יותר ממה שאתם מדמיינים – תקלות במדיה בה הועברו התמונות התגלו לעיתים רק אחר שנים ולמעשה החריבו את הזכרונות הכי יפים מהאירוע המצולם. הפצת התמונות ללקוח תיעשה באמצעות פגישה פרונטלית או משלוח דרך אמצעי אינטרנטי. ההפצה חייבת להיות מנגנון אחראי, אשר חברת צילום אירועים או צלם אירועים בודד שלקח על עצמו את הפרויקט חייבים לדאוג לתפעולו ללא תקלות. הווה אומר - יש לדאוג לאמצעי גיבוי של הקבצים ולתקינות ועמידות המדיה עליהם שמורות ומגובות התמונות, ולא פחות חשוב מכך – לדאוג למשלוח מהיר ויעיל של התמונות לכל לקוח על מנת לעמוד בסטנדרטים גבוהים.
היכן ניתן למצוא שירות צילום אירועים איכותי ובמחיר משתלם?
שירות צילום שכזה יימצא רק בחברה המספקת שירותים משובחים, ומתמחרת אותם בצורה הוגנת ונגישה. בחברת Photo-s תוכלו למצוא את הדרוש לכם, ועוד הרבה מעבר לכך: צילום אירועים סטילס איכותי, צילום בעריכות מיוחדות לבקשת הלקוח, צילום בסגנונות שונים המיועדים לאירועים מכל הסוגים: מחתונות ועד אירועים אומנותיים אותנטיים. ניתן לקבל בונוס ולזכות גם בשירותי צילום וידאו. אנו מקפידים על הצעת מחיר משתלמת עבור כל השירותים מגדול ועד קטן. מחירים זולים בהשוואה לתועלת ולאיכות הכללית בשוק הצילום הינם מובטחים, אך גם ביצוע שירות איכותי, ובלתי נשכח שיתעד אתכם ברגעים הגדולים באמת. 

השירות ניתן באזורים: תל אביב, פתח תקווה, ראשון לציון, אשדוד, נתניה, הרצליה, רעננה, לוד, רמלה, נס ציונה, רחובות, הוד השרון, יבנה, חולון, בת ים, ראש העין.
                            עריכת תמונות מקצועית בפוטושופ
בעבר, היה ניתן לחשוב שצילום האירוע ועריכתו לאחר מעשה תלויים בשני גורמים שונים לחלוטין. אך האמת היא שזה כלל לא נכון. צלם מקצועי יבצע גם את עבודת הצילום באירוע עצמו וגם יערוך את כל הפרויקט בפוטושופ באופן חסר פשרות, ומותאם עבור הקונספט המדויק של האירוע. צלמים רבים מתמקצעים בתחום הפוטושופ וזו כבר מזמן לא נחלתם של צלמים או אנשי מקצוע בעלי אוריינטציה למחשבים. גם צלםאולד סקול, מהסוג שבימי שנות השמונים העליזות היו ידועים כטכניים ובעלי יד טובה במיוחד– אך בלי כל קשר לעולם המחשבים –חייב להתמחותכיום בעריכת התמונות ולבצע אותה כחלק אינטגרלי מהשירות שהוא מספק.
התאמת העריכה לאירוע
ללא ספק, ישנו הבדל בין סוגי האירועים, ולכן לא ניתן לדעת מה יהיה סוג העריכה הדרוש, למעט מקרים בהם הלקוח יודע מראש מה הוא רוצה והוא יכול למסור הודעה מוקדמת לחברת הצילום ולהגדיר אילו סוגי עריכות הוא בדיוק רוצה. יחד עם זאת, ברוב המקרים זה לא עובד כך, והעריכה נתונה לשיקולה של החברה, המחזיקה אנשי מקצוע מתחום הצילום לשם כך.
צלם מיומן יידע להבחין בין עריכה נדרשת לאחר אירוע צילום טיול, לבין עריכה נדרשת לאחר אירוע צילום חתונה או אירוע סגור מסוג אחר.
הבה ונבחן מספר אפשרויות עריכה.
שינוי הבהירות של התמונה
עריכה בסיסית ביותר אשר משאירה את התמונה על כנה, אך מחשיכה או מבהירה אותה בהתאם לאופייה ולתאורה שהייתה קיימת בזמן הצילום עצמו. אם, למשל, ישנה תמונה שצולמה בפוזה אינטימית ופחות חייכנית, היא תזכה להחשכה קלה להעצמת האווירה, ולהיפך. זוהי אחת מסוגי העריכות הבסיסיות שעל כל צלם או סטודיו המעסיק צלמים מקצועיים לדעת ולהשתמש בה באופן אופטימלי עבור הלקוח.
חידוד קווי המתאר של האובייקטים
כאמור, בדומה לעובדה שברישום ידני ניתן לחדד או לעדן את קווי המתאר של העצים, העלים, בני האדם, וכל צורה אחרת שנראית באיור, כך פועל גם תחום הצילום. ניתן לחדד את הקצוות של קווי המתאר על מנת ליצור אווירה שונה מן המקור, או לעגל אותם על מנת ליצור תחושה שהיא יותר דומה לתמונה מודרנית. בדרך כלל, לקוחות שמבקשים תמונות דמויות ציור יזכו לפחות לעשרות תמונות בסגנון זה.
שינוי מערך הצבעים
ניתן לשנות את מערך הצבעים בתמונה. האפשרויות העומדות בפני צלמים כשהם עושים זאת הן: להשאיר את הצבעים על כנם, אך להשביחם באמצעות פונקציות עריכת פוטושופ נוספות, להפוך את התמונה לשחור לבן בסגנון SEPIA, או להפוך את התמונה לשחור לבן בסגנון הקלאסי, להשאיר אלמנט אחד בצבע ולהסיר את הצבעים משאר התמונה ועוד... כמובן שישנן עשרות דרכים לשלוט בצבעים של התמונה שלכם, ואפילו לחלק את התמונה לאזורים – כאשר הצבעים של כל אזור הם ברוויה שונה אלו מאלו.
שינוי צורת התמונה
ניתן ליצור תמונה עגולה, מחומשת, ובכל צורה שתבחרו, בנוסף לצורה המלבניתהמגיעה כברירת המחדל. בדרך כלל, זה פיצ'ר שיוזמן מראש על ידי הלקוח, אך צלמים טובים ידעו מתי כדאי לבצע חיתוך או שינוי צורה וימליצו ללקוחות שלהם לעשות כן, אם לדעתם זה נכון. צלם אירועים ואומנות שיעשה עבודתו בצורה אחראית יידע בדיוק מתי זה נדרש, ולרוב המהלך יתברר כיותר מנכון– במיוחד כאשר מדובר על קומפוזיציה מורכבת כחלק מפרויקט גדול כגון אלבום דיגיטלי או קמפיין פרסום.
                                                          צלמי אירועים
בלי צלמי אירועים לא חוגגים!
כל אירוע טוב מתחיל ונגמר עם צלמי אירועים, בלעדיהם המאמץ פשוט לא כדאי. הם אלה שינציחו לעד את האירוע החשוב ויתעדו אותו בחיי המשפחה. זה חשוב גם למי שלא נכח באירוע, כך הוא יוכל לראות את הכל, וחשוב עוד יותר לבעלי הארוע שרוצים מזכרת לעד.
 
צלמי אירועים
צלם אירועים מטרתו לצלם כל אירוע ולתת מגוון שירותים נרחב, ביניהם נמצא:
·  צילומי סטילס
·  צילומי ווידיאו
·  צילומים משפחתיים
·  צילומי בוק
·  סרטונים
·  תמונות למזכרת
·  ועוד
 
צלמי אירועים טובים
כאשר בוחרים צלם אירועים הוא חייב להיות מקצועי. כך בטוחים כי מקבלים שרות מוצלח והתמונות תהיינה באיכות הכי מעולה. הדבר חשוב שבעתיים בזמן של אירוע כיון שמדובר בדבר שלא יחזור על עצמו. אם הצילום לא יהיה כמו שצריך אי אפשר יהיה לתקן את החסר. ההפסד הגדול אחר כך הוא אכזבה גדולה, וכדי למנוע את זה מבררים היטב אחר צלם אירועי משובח.
כדי להיות בטוחים שאכן הגעתם אל הבחירה הנכונה של צלם אירועים כנסו אל הפורטל שלנו לקבל הצעה. אנשים רבים כבר עשו זאת והיו מרוצים מן התוצאה.
 בנוסף אנו ממליצים בחום על צלם מגנטים לאירועים אשר יהפוך כל אירוע לשמחה צבעונית ובלתי נשכחת!
 
צלם אירועים שלכם ובשבילכם
כאן בפורטל שלנו תמצאו צלמי אירועים איכותיים וטובים, בדיוק מה שאתם מחפשים. כאלה שהמחיר שלהם משתלם, וגם התמונות מן האיכות הטובה ביותר. צלמי אירועים שינציחו את הארוע שלכם ויפיקו לכם תמונות איכותיות. כך תוכלו להנות עוד הרבה זמן אחרי שהארוע כבר נגמר ולהתענג על התמונות.
חשוב לנו לציין כי צלמי אירועים שלנו נותנים את המחירים הטובים בשוק. אין להם ענין לסחוט את הלקוחות רק בגלל שהם זקוקים לשרותיהם. הצלמים שלנו מתחשבים ביותר ונותנים הצעת מחיר משתלמת. עם זאת האיכות לא נפגמת ומדובר בשורה של צלמי אירועים המקצוענים ביותר.
לסיום קבלו טיפ נוסף: לא לשכוח לסכם הכל על הנייר לפני שחותמים על עסקה. כך מונעים עגמת נפש ודברים שלא נקבעו מראש, וכך יודעים בדיוק מה המחיר הסופי ומה נקבל בתמורה.
מחפשים צלמי אירועים מקצועיים? כנסו וקבלו את השמות הטובים....

                                 המדריך המלא לחתונה קטנה

                                          חתונה קטנה ומקסימה
חתונה הוא מילה נרדפת להוצאות, ואי אפשר בלעדיהם. כולנו יודעים כי לקראת ארוע בסדר גודל של חתונה אמור הכיס להתרוקן בקצב מטורף. אנשים מתלבטים אם חתונה קטנה תהיה מספיק יפה, אך מדהים לגלות איך אפשר בעזרת שינויים קטנים ופשוטים לחסוך בהוצאות ועם זאת להנות מחתונה נפלאה וחויתית.
נשמע הזוי?
במאמר שלפנינו נסביר כמה זה אפשרי.
 
שלב ראשון: לקראת חתונה קטנה
הזריזים מרויחים
התארגנות מקדימה לפני חתונה קטנה היא שלב קריטי. הסיבה היא שאם לא מתארגנים נכון מראש עלולים לשלם הרבה יותר ברגע האחרון. נכון שמדובר רק על חתונה קטנה, ואין זה השלב המעשי, אבל עדיין כדאי מאד לתכנן את הדברים בצורה ברורה.
כל הספקים ובעלי העסקים שאתם נבוא במגע עם התקרב מועד החתונה, עלולים להציע לנו מחירים לא רלוונטיים. כשאנחנו לחוצים בזמן כי לא הספקנו להתארגן מראש, אנו עלולים לסכם דברים שלא רצינו אותם בכלל. אבל עם התארגנות נכונה ובדיקת כל הצעות המחיר שיש לשוק להציע, נוכל בכובד ראש להחליט מה אנחנו באמת רוצים ומה מתאים לנו.
שלא נדבר על כך שבשעת לחץ אי אפשר להתלבט וגם אין את הסבלנות לכך. בוחרים את ההצעה הראשון שמקבלים, ואת זה מסכמים סופית. חבל. אפשר בקלות רבה לקבל הצעות מחיר שונות וטובות יותר אם רק לוקחים מראש את הזמן לכך.
זכרו כלל חשוב - לברר לפני חתונה קטנה זה לא בזבוז זמן, זה רווח משתלם!
 
הצעות מחיר
לפני שמתחילים עם ההכנות לחתונה, יושבים ומכינים רשימת הוצאות מסודרת. של כל הספקים שתבואו עמם במגע, הרשימה כוללת: הזמנות, אולם, תפריט, תזמורת, צלם, ביגוד, הנעלה, סלון כלות, שמלת כלה, גימיקים ועוד, ומתחילים לעשות עבודת שטח. אמנם מדובר בעבודה מרגיזה למדי, אבל זהו תנאי בסיסי לחסכון.
איך עושים את זה? מצטיידים בהמלצות של חברים ובני משפחה, ועושים רשימה של מקומות מומלצים. ניגשים לכל אחד ומבקשים הצעת מחיר רלוונטית לארוע שלכם. כל זה לפי מה שאתם צריכים ולפי מה שהם יכולים לספק לכם.
רושמים את הכל (לא לסמוך על הזכרון!) ואחר כך עושים השוואה. המקום המשתלם ביותר, הוא הנבחר בסופו של דבר.
לא תאמינו, אבל אין בכלל צורך לוותר על שום דבר. ההבדלים המשמעותיים של הספקים השונים לא אומרים תמיד לגבי האיכות של השירות או המוצר. לפעמים מחיר גבוה נועד כדי לשמר את המותג או להדגיש רמה גבוהה של שירות, אבל למעשה לא בטוח שבמחיר זול יותר הדברים פחות טובים.
אמנם את הכל צריך לבדוק ולא ליפול בפח בגלל מחיר נמוך. אחרי המלצה ובדיקת ההצע, אפשר להגיע למחיר יפה מאד של חתונה קטנה ולא פחות מחמיאה.
 
 
שלב שני: חברות וספקים של חתונה קטנה
אחרי שלב ההתארגנות והבירורים מגיעים אל השלב הבא של רכישת המוצרים. יש לשבת עם האולם ועם הצלם, לבחור שמלת כלה, ולהחליט על תפריט מתאים, מזכרות לארועים וכן הלאה. גם פה יש מקום להדגיש כי אפשר לחסוך בגדול. חתונה לא חייבת להיות בור ללא תחתית עם הולכים עם שכל ישר ועם שיקול דעת.
מה למשל?
·בחירת האולם - יש המון אולמות המתמחים בהכנת חתונה קטנה. יש להם את כל הנתונים כמו האולמות הגדולים אלא שהמחירים פשוט נמוכים יותר. כדאי לברר היטב לפני שקובעים מקום של אולם, כי ההבדלים בין האולמות השונים קיצוניים ביותר.
·מקום האולם - אמנם כולם אוהבים לגור במרכז, ולהתחתן במרכז ולהיות קרובים אל הכלל. אבל לגבי אולם חתונות הכלל הזה לא קיים. אפשר בקלות להתרחק מעט מאזור המרכז ולמצוא אולם חתונות יפהפה אך לא במחיר מרקיע שחקים. עם רכב אפשר להגיע לכל מקום ולהרויח הרבה במחיר, שלא נדבר על כך שמקום לא מוכר מהווה חידוש רענן למוזמנים.
·גם אם מקום פתוח הוא הצעה נפלאה, לא תמיד זה משתלם. המחיר יצא בדרך כלל גבוה יותר ולא תמיד שווה את התמורה. במקום פתוח יש לשלם לכל הספקים בגלל הגעתם והתארגנותם במקום ואילו באולם חתונות מסודר הכל כבר מאורגן לכך.
·מספר המוזמנים - לא חייבים להזמין את "כל" העולם כדי להנות מחתונה יפה ושמחה. גם מספר מוזמנים מצומצם יותר יכול להיות מספיק נחמד. בכלל, חתונה קטנה שאין בה המוני מוזמנים היא תמיד יותר אישית ומרגשת, כך מרגיש כל אחד כי התייחסו אליו באופן הכי אישי וגם החתן והכלה הרבה יותר פנויים אליהם.
·חשוב לוודא על הגעת המשתתפים עוד לפני החתונה. אמנם זהו קטע מרגיז אבל יכול לחסוך המון רב. גם אם שמים פתקי אישור בהזמנות, אנשים לא תמיד טורחים לעשות זאת. אין ברירה, אלא לבקש מבן משפחה או מידיד קרוב כי יעשה טובה ויברר אצל כולם אם הם מתכוונים לבוא. אפשר לתאם זאת עם חברה שתעשה זאת בעד כסף, אבל אנחנו רוצים לחסוך, לא כך?
·מתנות ומזכרות - גם בחתונה קטנה כדאי להוסיף מזכרת בסיום הארוע. זה יפה ומותיר טעם טוב בפה. אלא שהכלל הפשוט של יותר יפה - יותר יקר, לא תקף פה בכלל. ככל שהמזכרת מקורית יותר ומענינת היא תגרור התלהבות והפתעה. חשבו על משהו שעוד לא ראיתם וכך תצליחו להפתיע את כל המשפחה.
 
שלב שלישי: ההבדלים הקטנים-גדולים בבחירת אולם
בחירת קיטרינג ואולם
בעקרון אם בחרתם אולם חתונות ובנפרד הזמנתם קייטרינג שיספק לכם את המנות, תשלמו מחיר יקר יותר. משום שבעל האולם יכול להתחשב כאשר מזמינים אצלו גם את התפריט. מלבד זאת, קיטרינג שמגיע מבחוץ צריך לשלם את עלות הנסיעה, הבאת המנות ועל כל זה משלמים גם כן.
 
איך מחשבים מחיר אולם?
כאשר בודקים מחירים של אולם חתונות, כדאי לזכור דבר נוסף: המחיר למנה לא כולל רק את  האוכל שיש בצלחת אלא גם כל מה שמסביב, הטיפים שהמלצרים יקבלו, החנייה בחוץ אם יש או אין, הגברה לאולם (חשוב!) ועוד דברים שעלולים לשלם עליהם בנפרד. צריך לשאול בעת סיכום המחיר מה זה כולל, כי הרבה פעמים יש תוספות אחר כך שמייקרות את המחיר הסופי.
 
יש לכם ילדים?
אם זאת חתונה קטנה אך אמורים להשתתף בה ילדים תוכלו לחסוך גם בזה. ילדים במילא לא אוכלים הרבה וחבל לשלם עליהם מנה שלימה. מקובל לבקש על ילדים שעדיין לא הגיעו לגיל שמונה הנחה במחיר המנות, גם אם בעלי האולם אומרים שעל כל מקום משלמים מחיר - זה ממש בזבוז. הילדים לא יאכלו הכל זה בדוק ומנוסה.
 
מתכנון - למעשה
אנשים מתלבטים אם כדאי להסתייע בחברות הפקה שיארגנו את הארוע שלהם וכך הם יורידו מעצמם את העול. אמנם יש בזה הקלה גדולה משום שהם מנוסים והם יכולים לעשות דברים הרבה יותר בקלות, אבל המחיר שתצטרכו לשלם על זה הוא שיקול חשוב.
כאשר מתכננים לערוך חתונה קטנה אפשר לוותר על ארגון חתונות על ידי חברה. פשוט לנסות לעשות את זה לבד. אמנם טורחים מעט יותר, ועובדים קצת קשה, אבל את הסיפוק הגדול כאשר הארוע יוצא לפועל והכל מצליח מעבר למשוער - אי אפשר לתאר. אם זאת לפעמים חברת הפקה מציעה מחיר נמוך יותר של ספקים אשר אתם הם עובדים, וצריך לעשות שיקול של רווח מול הפסד כדי להחליט.
 
שלב רביעי - מקומות נוספים לחסכון
הנחות ומבצעים
כמעט כל ספק מציע מפעם לפעם הצעת מחיר משתלמת בדמות מבצע. תמיד צריך להיות עם היד על הדופק ולתפוס את ההזדמנות ברגע שנוצרת. איך עושים את זה? פשוט מאד. משוטטים באתרי האינטרנט השונים ובודקים את ההצעות. אם יש אתרים של קופונים או הנחות למיניהם קופצים על המציאה ומנצלים את זה. מבצע הוא כמעט תמיד עסק משתלם וחבל לפספס ולשלם מחיר מלא.
 
כן-לא מתחתנים
כדאי לדעת כי הרבה ספקים מתיחסים אחרת אל חתן וכלה מאשר אל קונה שגרתי. ברגע שמדובר בקניות לחתונה כל העסק מתייקר פלאים. אם אתם הולכים על חתונה קטנה ומבקשים לחסוך, פשוט אל תגידו שזה לחתונה אלא סתם קניות. כך יוכל החתן לקנות לעצמו חליפה יפה בלי קשר לכך שהוא החתן בעצמו, גם הכלה יכולה למצוא נעליים טובות בלי 'לגלות' את הסוד. אמנם לא תמיד ישנם הבדלים כה גדולים, אבל בהנעלה וביגוד למשל זה משתלם.
 
לעמוד על המקח
תמיד חשוב לעמוד על הדרישות שלכם, כדי שתקבלו את השרות המלא. גם לבקש הוזלה במחיר, זה לגיטימי ודבר מקובל בהחלט. אתם מתחתנים ויש לכם מספיק הוצאות על הראש, בקשו מבעלי העסקים שיבואו לקראתכם ויורידו את המחיר הנדרש. בדרך כלל הם מסכימים להוריד מן המחיר ההתחלתי, ולכן לא כדאי להזדרז ולהסכים עם כל קביעה אלא לנסות להוריד.
 
אם תבדקו היטב את הטיפים הללו, תשימו לב שלא מדובר בויתור. לא תצטרכו לוותר על שום חלק של החתונה אלא פשוט להתאמץ קצת יותר.
אבל האמת? זה שווה ומשתלם!

צלם אירועים קטנים בחדרה


רגעים קטנים, צלמים ענקיים!


כולנו עוברים בחיינו הרבה מאד סוגים של אירועים. חלקם דולים, כמו חתונה למשל, וחלקם קטנים, כמו ברית, ימי הולדת וכדומה. אך גם האירועים הקטנים הם מרגשים ומיוחדים, ואנחנו מעוניינים לשמור לעצמנו מזכרת מהם. צלם אירועים קטנים בחדרה מאפשר לנו לזכור את האירועים הקנים הללו ולחוות אותם שוב ושוב.


צלם אירועים קטנים בחדרה


כאשר מחפשים צלם אירועים קטנים במרכז, מחפשים מישהו שידע להגיע אל האירוע, ולתעד את החלקים החשובים שלו, את האנשים שהשתתפו, את הרגעים הקטנים והמיוחדים שהיו בו, את החלקים המרגשים, המשמחים וכן הלאה. צילום אירועים קטנים במרכז דורש מיומנות רבה, לא רק בצילום עצמו, אלא גם ביכולת להשתלב באירוע מבלי להפריע לו. באירועים קטנים המיומנות הזו חשובה עוד הרבה יותר מאשר באירועים גדולים, משום שבאירועים קטנים הנוכחות של כל אחד מורגשת, ואם הצלם לא מקצועי מספיק, הוא עלול להפריע מאד למהלך האירוע. צלם לאירועים קטנים במרכז שעושה עבודה מקצועית וטובה, מעניק לנו מזכרת איכותית ומרגשת מן האירוע, מזכרת שנהנה ממנה לשנים הבאות.


איך בוחרים צלם אירועים קטנים בחדרה?


כאשר אתם עורכים אירוע קטן בחדרה, ואתם מעוניינים במזכרת ממנו, אתם צריכים להזמין צלם אירועים קטנים בחדרה, שיענה על הדרישות שלכם ויספק לכם את התמונות שאתם חולמים עליהן. כדי לבחור צלם אירועים קטנים בחדרה, בררו קודם כל אלו צלמים שנותנים לכם את השירות הזה של צילום אירועים קטנים. ישנם צלמים אשר מעדיפים להתמקד רק באירועים גדולים מאד, שמתפרשים על פני שעות רבות. אך ישנם די והותר צלמים מקצועיים ברמה גבוהה, אשר מצלמים גם אירועים קטנים מכל הסוגים. וודאו שלצלם שאתם בוחרים יש ניסיון בצילום אירועים קטנים. אם אתם יכולים, חפשו המלצות על הצלם מאנשים שאתם סומכים עליהם. כמובן, בקשו מהצלם דוגמאות צילום קודמות שלו, על מנת שתוכלו לראות את סגנון הצילום שלו, את האלבומים שהוא מוציא וכל פרט אחר שחשוב לכם. בנוסף, בדקו מהו המחיר שהצלם מציע ומה בדיוק הוא מציע בתמורה למחיר, על מנת שתוכלו ליהנות מתמונות בדיוק כמו שאתם רוצים.

 

צלם אירועים קטנים בחיפה

האיש שלך באירוע הבא!

כל מי שעומד לפני הפקת אירוע קטן, טרוד באין סוף מטלות. יש צורך לדאוג לאולם מתאים, לתפריט המנות, להזמנת האנשים ולבחירת התוכן הרצוי. עם כל העומס ועם כל התפקידים השוטפים אסור לוותר על בחירת צלם לאירועים קטנים במרכז בצורה רצינית ביותר. אם אתם תושבי חיפה חשוב מאד שתדאגו שיהיה לכם צלם אירועים קטנים בחיפה מקצועי ומיומן. משום שרק הוא יוכל להפיק לכם תמונות על רמה ותצאו מן הארוע עם מזכרת מדהימה.


חשיבות של צלם אירועים קטנים במרכז

אנשים רבים חושבים שאם מדובר באירוע קטן אפשר להסתפק בצלם חובבני. אולי אפילו יבקשו מבני משפחה שיעשו להם את הטובה (ברצון יותר או פחות) ויצלמו במצלמה דיגיטלית את כל האורחים. מי שכבר ניסה בעבר את האפשרות הזו, גילה מהר מאד כמה הדבר לא נכון. משום שיש הבדל עצום בין צלם אירועים קטנים במרכז עם נסיון ועם מומחיות מאשר צלם אירועים חובבני שבקושי מבין דבר. הזוית של התמונה, כיווני האור, הפרספקטיבה, וכל אלו באים לידי ביטוי רק אצל צלם לאירועים קטנים במרכז. שלא נדבר על האפשרות של צילומי סטילס או עריכת וידיאו שאפשר להפיק על ידי הזמנת צילום אירועים קטנים במרכז.


מתי עדיף להצטלם בהתחלה או בסוף?

כאשר מתכננים את הארוע הקרוב, ויושבים עם צלם אירועים קטנים בחיפה, יש להגדיר מראש את התכנית ומה רוצים להפיק מן התמונות. איזה סוג תמונות רוצים לצלם? כמה תמונות? אלו אנשים הכי חשוב להנציח? ועוד יותר - מתי בדיוק יש להתמקד עם התמונות, בתחילת האירוע או דוקא בסוף.

רוב האנשים מעדיפים לבקש מן הצלם שיעשה תמונות דוקא בתחילת הארוע, משום שאז כולם עדיין במיטבם, מלאים אנרגיה, נרגשים, ויש להם די זמן לעמוד ולהצטלם. בסוף האירוע כאשר העיפות משתלטת, ואנשים ממהרים לצאת לביתם, קשה לרכז את כולם לתמונה משותפת ולהפיק מהם חיוך אמיתי ומרוצה.

עם זאת, כאשר הארוע מתחיל בצורה לא מסודרת ויש הרבה בלגן, אפשר לדחות את התמונות לסוף, כאשר המצב ירגע מעט ולבקש אז את צלם אירועים קטנים בחיפה לעשות את התמונות המיוחדות שלו.

מחפשים צילום אירועים קטנים במרכז? פנו אל הצלם הכי מומחה וקבלו הצעת מחיר.

צלם אירועים קטנים במרכז-

צלם לא מפריע!

כשעוסקים באומנות הצילום צריך לדעת להיות שקופים ולא להפריע למהלך האירוע. בחירת צלם לאירועים קטנים במרכז, שלא תרגישו את נוכחותו, יספק לכם את השירות הטוב ביותר.

תיעוד האירוע הוא ללא ספק אחד הדברים החשובים שהומצאו. אחרי שהאורחים עוזבים, אתם נחים מהתקופה היפה והלחוצה ואתם יכולים ליהנות ממזכרת של תמונות מהאירוע, ליהנות מהנוסטלגיה ולהמשיך את השמחה. כשאתם רוצים לתעד את האירוע שלכם, בזמן שהכול כבר מוכן וכולם מגיעים, אתם וודאי רוצים להתנהג בטבעיות וליהנות מרגעי השמחה שלכם. לכן צלם באירועים קטנים במרכז ובכל מקום חייב לדעת לתת לכם את הספייס הדרוש לשם כך ולהצליח לתעד את המסיבה בהווייתה, מבלי להפריע.

צילום אירועים קטנים במרכז לא מחייב שירות בקטן:

בין כל הארגונים והדברים שאנו מעוניינים שיהיה באירוע שלנו, הוא תיעוד מקצועי ואחראי. אך יש בעיה אחת קטנה- צלמים לא תמיד קופצים על הזמנות לאירועים קטנים. אם אתם עומדים לפני אירוע קטן ומחפשים אחר צלם אירועים קטנים במרכז, אל תפנו לצלם שעובד בקטן. צלמים רבים אוהבים לראות באירועים קטנים הזדמנות להרוויח כסף, כשלא תמיד מדובר במקצוענים מהשורה הראשונה. כיוון שלא מדובר בחתונה או אירוע גדול אחר, הם מרשים לעצמם לקחת אחריות ולעשות בכם טעויות. בחרו בצלם לאירועים קטנים במרכז שיספק לכם חווית צילום באווירה נעימה מבלי לזלזל באיכות השירות והצילום.

צלם אירועים קטנים- גם מקצועי וגם נעים:

כמה שחשוב שצלם יהיה מקצועי, חשוב גם שהוא לא ידחף יותר מידי למרכז המסיבה. אירועים קטנים, לרוב, מורכבים מקבוצה יחסית קטנה של אנשים ואין עניין להוסיף עוד רעש והפרעות. אם מצאתם צלם אירועים קטנים במרכז, אשר הוא איכותי ומקצוען, הוא וודאי ידע לתעד מהצד את המתרחש. בחרו בצלם אירועים קטנים במרכז שלא נדחף, מזיז אתכם ומעכב את החופשיות שלכם באירוע.

כל אחד שמארגן מסיבת יום הולדת, חינה, בר מצווה קטנה או כל מסיבה מצומצמת, לא תמיד יודע כמה להשקיע בצלם. אל תוותרו על החלום לתעד את האירוע שלכם, אך חשוב מאד שיהיה צלם לאירועים קטנים במרכז בעל תודעת שירות גבוהה במיוחד, מבלי שיפגע באיכות הצילום.

 

צלם אירועים קטנים בפתח תקווה

עשרת הדברות בבחירת צלם איכותי

צילום אירועים הוא תחום שמציג שלל רב של סגנונות ואיכויות. אם אתם מחפשים צלם לאירועים קטנים בפתח תקווה, אל תתבלבלו ובחרו בצורה משכילה.

 1. לימדו מטעויות והצלחות של אחרים.

אומרים שאין כמו לשמוע חוות דעת אצל לקוחות קודמים. מי שהיה לקוח בעבר הלא רחוק של הצלם חווה מקרוב את סגנון השירות ויודע לומר מהי איכות הצילום ואופן השירות. אספו חומרים מכמה מאנשים קרובים ומהאינטרנט לגבי מספר צלמי אירועים קטנים בפתח תקווה.

 1. אל תוותרו על העדפות שלכם.

על אף שלקוחות קודמים הם העדים הכי טובים, לכל אחד יש סטנדרטים אחרים לרמה של איכות הצילום ואופי של הצלם. לכן לא רצוי להסתפק בהמלצות בלבד אלא ללכת לפגישת היכרות בה תוכלו להביט בתמונות שצולמו על ידי הצלם.

 1. מה עם הציוד?

בבחירה של צלם אירועים קטנים בפתח תקווה חשוב מאד לוודא כי הצלם מחזיק בציוד איכותי וחדשני. האם יש לו מגוון של אפשרויות? מהם?

 1. מקצועיות ואיכות הצילום:

מקצועיות ואיכות הצילום הם אולי הדבר החשוב ביותר בבחירת צלם אירועים קטנים בפתח תקווה. כי צלם אירועים מקצועי ייתן לכם תמונות איכותיות ויפות, כך שתהיו מרוצים מהמזכרת הנדירה הזו.

 1. הגעה מהירה של התמונות:

בסיום האירוע אתם וודאי תרצו לראות כבר את התמונות. דאגו לבחור צלם אחראי שיכין במהרה את התמונות.

 1. מחיר:

קבעו טווח של מחירים אותו אתם מוכנים להוציא על צלם. בהזדמנות זו, בדקו גם מהם התנאים הכלולים בכל הצעת מחיר של הצלם. מהי כמות התמונות המודפסות שתקבלו? האם המחיר כולל דיסק למחשב?

 1. מה הסגנון שלכם?

בדקו האם הצלם מתאים לסגנון הצילום שלכם. אומנותי? מבוים? תיעוד רגעים קטנים?

 1. צילומי וידאו וסטילס-

במסגרת של צילומי אירועים קטנים, לא כולם מעניקים שירותים של צילומי וידאו בנוסף לסטילס. אתם צריכים לבחור אם אתם מעוניינים בכך.

 1. אל תוותרו על האינטואיציה שלכם.

ההרגשה שלכם אומרת הכול. לכו אחריה בבחירת צלם אירועים קטנים בפתח תקווה. אם נראה לכם שהוא אינו איכותי, סמכו על עצמכם.

 1. הכי חשוב:

הצלם צריך לעבוד מתוך רגש ולהשקיע נשמה בפעולת הצילום. רק כך אתם יכולים להבטיח תמונות איכותיות באמת!

צלם אירועים קטנים בראשון לציון

כל הדרכים להוזיל עלויות של צלם אירועים קטנים בראשון לציון

כאשר אתם מגיעים לשלב הארגון לאירוע שלכם, זה בדיוק הזמן לנסות לצמצם בהוצאות. אתם יכולים למנוע מעצמכם קנייה של בגדים, אבל אתם יכולים להוזיל עלויות בכל מה שקשור לפרטי האירוע. לא צריך להזניח או לוותר על דברים טובים, אבל אפשר בהחלט לקבל את מה שתירצו בעלות נמוכה יותר ממה שהולך בשוק.

עצבו את האלבום בעצמכם:

אלבום התמונות הוא ללא ספק מזכרת נוסטלגית לכל אירוע בחייכם, גם אם הוא שולי וקטן. אך ראשית כל, אתם לא חייבים להשקיע בעיצוב האלבום. לרוב, עיצוב אלבום התמונות הוא הסיבה בגינה דורשים סכום כסף גדול עבור הצלם. אתם יכולים לחסוך כ- 2,000 שקלים רק מויתור על העיצוב. אם אתם לא מעוניינים לוותר על אלבום מעוצב, אתם יכולים לעשות זאת בעצמכם! שירותי צלם אירועים בראשון לציון לא מחייבים שיכללו שירותי עריכה ועיצוב האלבום. היום בעזרת תוכנות אינטרנט פשוטות, יש אופציות רבות לעיצוב עצמי של אלבום אירועים קטנים ברמה שלא מביישת אף אחד. יש לזה יתרון נוסף שכן כך תוכלו ליהנות גם מחוויית עיצוב האלבום שלכם כפי שתרצו.

צלם אירועים בראשון לציון-  לא צריך לרכוש בגדול:

צלמים רבים מעניקים שירותי צילום מאובזרים במספר רב של מצלמות וצלמים. כיוון שמדובר באירוע קטן, בו מספר המוזמנים מצומצם, אתם לא צריכים להשתגע ולהזמין שירות של מספר צלמים גדול וכמות מצלמות גדולה. מספיק לבחור צלם שמספק שירות צילום וידאו וסטילס ללא תוספת של צלמים. כך אתם חוסכים כסף גם על הצלמים הנוספים וגם על השירות הנלווה בפיתוח התמונות והכנת האלבום. אם אתם מחפשים צלם אירועים קטנים בראשון לציון, אתם וודאי לא זקוקים למספר רב מידי של צילומים. מספיק שהצלם יוכל לתפוס את התמונה הכללית ורגעים יפים מהאירוע.


ובשורה התחתונה, אין כמו צלם המתאים עצמו ללקוחות שלו. כשאתם נפגשים עם צלם אירועים קטנים בראשון לציון, וודאו כי הוא אכן רגיש ליכולת ההוצאה הכספית שלכם. עם שיחה טובה, תוכלו לקבל הצעה שתשתלם לשני הצדדים.

צלם לאירועים קטנים בתל אביב

כך יוצרים צילומים מהממים לתל אביבים!

גם אירוע קטן חייב צלם אירועים קטנים במרכז על רמה. משום שצלם שאינו מיומן, יוציא תמונות שחבל יהיה עליהם אחר כך. יש לבדוק ולבחור צלם טוב שיש לו ניסיון בתחום והוא מציג תמונות מרהיבות לדוגמא, לברר היטב אודות הניסיון שלו והמיומנות, כדי לא להצטער אחר כך. גם מי שחושב שלא צריך לעשות צילום אירועים קטנים במרכז עם מישהו כל כך מקצועי, כדאי לו לשים לב להבדלים בין התמונות ולהבין למה צריך.


שם המשחק: יצירתיות

כדי לבחור צלם לאירועים קטנים במרכז לא בוחרים את הצלם הראשון שנמצא בהיצע, אלא בודקים ומבררים היטב לפני כן מהי רמת המקצועיות שלו. אלו תמונות יש לו להציג? האם אתם אוהבים את הקו? איך הוא מתחבר לטעם שלכם? האם הוא יכול להנציח את האירוע באופן אמיתי ונכון? יש לו המלצות מחברים? והכי חשוב - עד כמה הוא יצירתי.


צלם לאירועים קטנים בתל אביב - הכי יצירתי

משום שצלם אירועים קטנים במרכז חייב להיות מצויד עם יצירתיות, אחרת התמונות לא תצלחנה ותהיינה משעממות להחריד. יצירתיות פירושו של בר לתכנן את מבנה התמונות ואת סדרן בצורה מעניינת, ליצור זוויות צילום מיוחדות ולהציב את המצטלמים בצורה מושכת. לא מצלמים אנשים סתם כך אלא בוחרים עבורם צורת צילום מתאימה. לא כל מה שמתאים לבני משפחה אחת מתאים גם לבני המשפחה השנייה.


צילום אירועים קטנים במרכז באיכות מעולה

הכל ענין של זווית ראיה, ושל בחירה נכונה בשטח. צלם יצירתי יכול להזיז את האנשים במקומם ולגרום להם לשנות את העמידה שלהם על פי הצרכים של התמונה. הוא מתכנן בדמיונו את המראה הסופי של התמונה ומבקש מכולם לשתף פעולה ולהיעמד לתמונה בצורה מרתקת. מדהים לגלות אחר כך איזו מחשבה עמדה מאחורי כל צילום, מדוע הוא העמיד איש זה דווקא כאן ואת האחרים בצד שממול.


ניהול נכון = תמונות מוצלחות

כך מצליח צלם אירועים קטנים במרכז לשלוט על כל האירוע מנקודת מבטו. הוא מסוגל לנהל את האירוע, לבקש דקת המתנה, להעביר את האנשים מחלק אחד של האולם אל חלק אחר, ולעכב או לזרז את חלוקת המנה. כל זה כדי לשרת את מטרתו העיקרית שהיא - להצליח ליצור תמונות מרהיבות במהלך האירוע העכשווי.

 

קצת היסטוריה - חינה..

מהי חינה? מהו מקורו של טקס החינה? מה משמעות הטקס וסממניו? כיצד העולם המודרני השפיע על הטקס המסורת? ומהם המאפיינים של חינה בדת היהודית?
 

מלבושים מפוארים, תכשיטים כבדים, כיסאות מלוכה, כובעים ענקים והמון חיוכים מאושרים, כל אלו ועוד הם תמצית מהותו של טקס החינה. הפן הטקסי של החינה בא לידי ביטוי במלבושים המפוארים ובמנהג לצבוע את ידיהם של החתן והכלה בחומר אדום מיוחד, שמופק מצמח שנקרא גם הוא חינה, כסמל לפריון, שגשוג והצלחה.

מקורו של טקס החינה

מקורו של טקס החינה ביהודי התפוצות של ארצות המזרח ובעיקר – אסיה ואפריקה. עדיין אין זה ידוע, האם טקס החינה במקורו, הגיע כהשפעה של הארץ על היהודים שגרו בה או להיפך. אך מה שכן ידוע הוא, כי ישנם הבדלים בין טקסי החינה השונים מעדה לעדה, אשר באים לידי ביטוי בפרטים הקטנים של הטקס. ההבדלים נעים בין סוגי מלבושים שונים, הזמן שבו הטקס נערך, אורכו של טקס ובעיקר ההווי שלו, כאשר מלבד היהדות, טקס החינה נחגג גם בתרבויות נוספות ברחבי העולם, כמו למשל, בארצות האסלאם, בהודו ובאפריקה.

משמעותו של הטקס

לטקס החינה משמעות סימבולית, הוא מסמל שפע לבני הזוג, פריון וסגולה לחיים מאושרים. כמו כן, הטקס משמש כמעבר מחיי הרווקות לחיי הנישואין וישנם כאלו שמאמינים, כי מטרתו של הטקס, הנערך ביוזמתה של הכלה, לשמש כתזכורת לחתן על יום הנישואין הקרב ובא. אחד הסמלים הטקסיים של חינה הוא מריחת צבע שמופק מצמח החינה, המוכר גם בשמו כופר לבן. בחינה יהודית נהוג למרוח את החינה על הידיים ולשוות לה מראה עגול כשל מטבע וזאת כסימן לשפע ולמזל טוב. ישנן תרבויות, כמו הודו למשל, בהן נהוג לצייר עם החינה ציורים על כל הגוף ולשם כך עושים שימוש באמנים הודים שונים.

טקס החינה בדת היהודית

ישנם הסבורים כי מקור השם חינה הוא מהמילה חן, היות והכלה צריכה למצוא חן בעיני החתן המיועד והטקס משמש לו כתזכורת ליום החתונה. מקור נוסף לשם הוא צירוף של שלוש המצוות החשובות ביותר לכל אישה יהודייה והן – חלה, נידה והדלקת נרות, כאשר שילוב האותיות של שלושת המצוות הנ"ל, יוצר מעין ראשי תיבות למילה חינה.

בדת היהודית טקס החינה מתקיים לאחר הטבילה במקווה וברוב העדות, מועד החינה הוא ערב החתונה. במהלך הטקס, מורחים על ידיהם של החתן והכלה חומר אדום, שמופק מצמח החינה שהנו סמל לשפע ומזל טוב.

השפעת העולם המודרני על טקס החינה

כידוע, טקס החינה נחגג רק אצל בני עדות המזרח בעוד שבני עדות אשכנז, אינם נוגים לציין אותו. הסיבה לכך היא, שבארצות מהן הגיעו, ברחבי אירופה הקרירה, לא נהגו לקיים טקס מעבר אל חיי הנישואין ועל כן זה אינו חלק מהמסורת שלהם. הטקס המקורי נחגג לכל אורכו של השבוע לפני החתונה, אולם בעידן המודרני, ישנם אנשים שמרכזים את כל החגיגות לכדי יום אחד ואחרים, לעומת אחרים אשר הולכים על כל הקופה.

הבדל נוסף בין חינה לבנים לחינה לבנות הוא העובדה שפעם טקס החינה, נפרש על שבוע שלם, היה מיועד לנשים בלבד וסימל את הניתוק של הנערה מבית הוריה ואת המעבר לחיי זוגיות בביתו של החתן המיועד. כיום טקס החינה שנערך לפני החתונה, מיועד הן לחתן והן לכלה ומסתכם ביום אחד בלבד. ואף ישנם כאלו, הבוחרים שלא לחגוג אותו.

יחיד ומיוחד

לא בכל יום אנו זוכים ללבוש את טובות המחלפות ולהיראות כאילו יצאנו ישירות מתרבות עתיקה של מלכים ומלכות. לכן, חינה היא חגיגה שלא כדאי לוותר עליה, כי אם כבר מתחתנים, אז למה לא לחזור לשורשים המסורתיים, או במילים אחרות לפעם, ולהפיק טקס אותנטי ומקורי, כשם שהיה נהוג בימים קדומים. מכיוון שטקס כמו חינה כל כך מיוחד, כדאי לתעד אותו בכל דרך אפשרית ולדאוג למזכרת שתישמר לימים רבים. לא פעם לפני טקס החינה החתן והכלה אינם מוותרים על שכירת שירותיו של צלם מקצועי, שיתפוס את הרגע בצורה הטובה ביותר.

חוגגים חינה? פנו עוד היום אל צלם סטילס שמתמחה בצילום אירועים, שידע לקלוט את הרגעים הכי יפים ויוכל לספק לכם תמונות יצירתיות, ויפיפיות כיאה לצלם מקצועי. אחרי הכל – בעזרת השם חינה עושים פעם אחת בלבד – ממש כמו חתונה!

 

איפה זה התחיל? - חתונה

מאיפה מנהג החתונה התחיל? מה מקורו? כיצד מעמד החתונה השתנה עם השנים? מהם המנהגים המאפיינים חתונה יהודית? כיצד חתונות משתנות מתרבות לתרבות ואיך חוגגים חתונות בעידן המודרני? כל הפרטים על ההיסטוריה של המוסד הפופולרי ביותר בתרבות לאורך השנים.

חתונה זה הוא אירוע פומבי בו שני אנשים נכנסים תחת חופשה וקידושין קבל עם ועדה, ומשמעה, מיסוד הקשר. טקס החתונה מסמל את החיבור הנצחי בין שני אנשים, והחופה היא רגע מאוד רומנטי ומרגש עבור רבים. אך על אף שמוסד הנישואין נראה כדרך האידיאלית למיסוד הקשר בין בני זוג, לא תמיד הוא היה כך, לפחות לא עבור נשים, וכפי שנוכל לראות מוסד הנישואין התגבש והשתנה עם השנים לכדי הדגם העכשווי.

מנהג החתונה במקרא

בתקופת המקרא, טקס חתונה היה שווה ערך לעסקה, היות והנשים לא היו עצמאיות משום בחינה ועל כן היו נתונות בחזקתם של גברים. למעשה, באותה התקופה ,נישואין היו תהליך של קנייה ומכירה בו האישה יוצאת מחזקת אביה ועוברת לחזקת בעלה, ומכאן השם בעל, מלשון בעלות. לנשים לרוב, לא הייתה אמרה לגבי בחירת החתן והן נחשבו כרכוש ולא כישות עצמאית. הטבעת, אשר כיום מסמלת את האהבה האינסופית, בתקופת המקרא, סמלה את חתימת העסקה כאשר שוויה של "אישה טובה" נמדד על פי יכולת ההולדה שלה ועל סמך היותה בתולה.

חתונה כיום

החל בתקופת המקרא ועד לפני שנים מספר, קיום יחסי מין לפני חתונה, נחשב למעשה הרג ובל יעבור. חתונה הייתה מתבצעת בעיקר על ידי שידוך, גם אם בני הזוג לא נתנו את הסכמתם, ובמידה ולא הסתדרו, נדרש מהם פשוט לספוג, מכיוון שגירושין, לא היו באים בחשבון. בעידן המודרני ועם התחזקות מעמד האישה, מלבד במגזרים הקיצונים, לאישה יש אמרה וזכותה לקבוע מי יהיה בחיר ליבה והסכמתה לברית הנישואין, היא תנאי הכרחי. כתוצאה מכך, הנישואין הפכו לסמל האהבה וטוהר המידות, בניגוד לזמנים הקדומים.

למה כתובה?

השינוי וההכרה בזכויותיה של האישה הוא שינוי שבא מבחוץ, ומקורו בתרבות הרומאית, אך הוא השפיע על הדת היהודית, כתוצאה מהתקופה שבה הרומאים שלטו בארץ ותרבותם וארח חייהם נגזרו על היהודים. כך גם מנהג החתונה התחזק ונכנס לתוקפו ביתר שאת, כאשר מטרתו העיקרית היה חיזוק האימפריה הרומית. עם השנים מוסד הנישואין השתנה ועם השינויים התפתח הצורך לקיומה של כתובה, מסמך שמחזק את זכויותיהן של הנשים ומעגן אותן בחוק, היות ומדובר במסמך בעל קבילות משפטית. באופן כללי הכתובה מציינת את חובותיו של הבעל כלפי האישה ואת התחייבותו לעמוד בהן. כתובה היא התפתחות יחסית חדשה, בעבר לא היה צורך בכתיבת כתובה אלא רק בהעברת שטר בעלות.

מנהגי חתונה נוספים

טקס החתונה מהווה רעיון של איחוד וקיים בתרבויות רבות ברעיונו הבסיסי, אך הלכה למעשה, מנהגי חתונה שונים מעדה לעדה ומתרבות לתרבות. ישנן תרבויות בהן מקובל להתחתן עם נשים רבות, ישנן תרבויות בהן הכלה לובשת שמלה אדומה ובתרבויות אחרות, הנישואים מקבלים את תוקפם, לאחר שבני הזוג קפצו מעל המדורה. גם בדת היהודית עצמה, מנהגי החתונה שונים מעדה לעדה אך עדיין, סממנים כמו טקס החופה, הענקת הטבעת, שבירת הכוס, כיסוי הכלה על ידי הינומה, הקידושין, הקראת הכתובה ועוד, חוזרים על עצמם בכל הטקסים היות והם מהווים את הסמלים העיקריים של חתונה יהודית.

כיצד חוגגים?

לאורך השנים חתונות משמשות כסמל סטאטוס למעמד כלכלי ולמקומה של המשפחה בחברה. לאורך ההיסטוריה נערכו סוגים שונים של חתונות, חלקן צנועות וחלקן ממש מפוארות, חלקן על חוף הים וחלקן בגן אירועים או באולם. כיום חתונה היא ממש סיבה למסיבה ובחתונה יהודית מודרנית נהוג לשלב גימיקים שונים, שמטרתם להפוך את הטקס למקורי וייחודי, או ברמה הרוחנית, לחיבור מיוחד במינו שייזכר לעד.

מה צריך לארגן?

בימינו תכנון חתונה דורש תיאום וארגון של פרטים רבים, ביניהם קביעת תאריך, הזמנת מקום, קייטרינג כמו גם תיאום עם בעלי מקצוע שונים, ביניהם תקליטן, או צלם, אשר כולם כאחד, יהיו שותפים ליום המיוחד. על מנת לתכנן חתונה למופת, עליכם לבחור את בעלי המקצוע הטובים ביותר שידאגו למלא את תפקידם בצורה מקצועית ובזכותם תוכלו לקיים אירוע של פעם בחיים.

לאורך ההיסטוריה תיעוד טקס החתונה נעשה בדרכים שונות כאשר כיום, הטכנולוגיה המפותחת והתפתחות הצילום מאפשרת לצלמים לספק לכם תמונות איכותיות. מחפשים צלם סטילס לחתונה? צרו קשר כבר היום!

 

היסטוריה של בר מצווה ובת מצווה

מהי ההיסטוריה של בר מצווה ובת מצווה? מאין הכל התחיל? מה ההבדל בין הטקסים ומנהגיהם? ומה השתנה במהלך השנים?

במהלך החיים אנו עוברים שלבי התבגרות שונים, חלקם מכורח המציאות וחלקם מכורח הגיל. אולם אחד הרגעים המשמעותיים מכולם, הוא הרגע בו אנו הופכים מילדים לנערים, ובמקבילה הנשית - מילדות לנערות. על פי ההלכה, המעבר מילדות לבגרות הנו משמעותי, היות והחל מרגע זה, הילדים והילדות שעד כה התחנכו בצל המצוות, מיום בר או בת המצווה, נעשים חייבים בקיומן.

לאורך ההיסטוריה, המעבר המרגש בין ילדות לבגרות מצוין על ידי טקס בר מצווה לבנים, ובת מצווה לבנות, כאשר ההיסטוריה של בר מצווה ובת מצווה מראה, כי לשנים ולמודרניזציה ישנה השפעה ומה שהיה נהוג בעבר, לא בהכרח נהוג גם היום. לעומת זאת, ישנם מנהגים טקסיים, שכן נשמרו לכל אורך השנים.

ההיסטוריה של בר מצווה ובת מצווה – בנים VS  בנות

במהלך ההיסטוריה של בר מצווה ובת מצווה אפשר לחזות בהבדל מהותי בין שני המינים אשר בראש ובראשונה מתחיל בגילם של החוגגים. בעוד שהבנות מגיעות למצוות בגיל 12 הבנים מגיעים בגיל 13 שנים והסיבה לכך היא, שעל פי ההלכה, הבנות מבשילות מבחינה פיזיולוגית, מהר יותר מהבנים.

לכל אורך ההיסטוריה של בר מצווה ובת מצווה, טקס בר המצווה בעל מאפיינים טקסיים ופולחניים כמו עלייה לתורה, הנחת תפילין וכולי, בעוד שטקס בת המצווה אינו זוכה לביטוי טקסי דומה. במהלך השנים ועם מעורבותן של נשים משכילות בתורה בעולם הדת נעשה ניסיון להכניס מאפיינים טקסיים לחגיגת בת המצווה, אשר עדיין שנויים במחלוקת בעולם הדתי.

מנהגים טקסיים

בהיסטוריה של בר מצווה ובת מצווה קיימים הבדלים מהותיים בין הסממנים הפולחניים של שני הטקסים ועל כן, נתייחס לכל טקס בנפרד.

 • בר מצווה –

על פי המסורת טקס בר המצווה מחולק לשניים - טקס של הנחת תפילין ועלייה לתורה באמצע השבוע וטקס עלייה לתורה בשבת. אולם עם השנים, רוב הקהילות החלו לקיים רק את הטקס שביום שבת. במהלך הטקס שנערך ביום שני, הנער מניח תפילין לראשונה, ובמידה וקוראים בתורה באותו היום, הילד אף יעלה לתורה ויקרא חלק מהפרשה או את הפרשה כולה. ביום שבת מתבצע טקס העלייה לתורה ובו הנער קורא את כל הפרשה עליה התכונן עם הרב.


אחד המנהגים הנהוגים בטקס בר המצווה הוא ברכת האב – "ברוך שפטרני מעונשו של זה". היות ובגיל 13 הנער מחויב לקיים דין תורה ומצוות, על ידי הברכה האב למעשה מעביר את האחריות למעשיו של הבן לעצמו. היות והדת היהודית מורכבת מעדות ומקהילות שונות, כל טקס עלייה לתורה בסיסי מלווה במנהגים טקסיים שאופייניים לעדה או למגזר בו הוא מתקיים. כך למשל במגזר החרדי נהוג לשיר בקול רם במהלך הדרשה כדי שלא לבייש נער שאינו יודע לומר דרשה כהלכתה, בקהילות גאורגיה כל בני המשפחה עולים עם הנער לתורה וכדומה.


על אף שהמנהגים שונים מקהילה לקהילה, לכל אורך ההיסטוריה של בר מצווה ובת מצווה ישנו מנהג אחד שמשותף לכל המגזרים והעדות והוא, כמובן, זריקת סוכריות!


 • בת מצווה –

בהיסטוריה של בר מצווה ובת מצווה ניתן לראות כי בקרב היהדות החילונית והמסורתית בישראל, לא נהוג לערוך טקס בת מצווה לנערות בבית הכנסת, אלא רק לערוך מסיבות מסוגים שונים. למרות שבשנים האחרונות חלה התעוררות בנושא וקיימים מנהגים טקסיים המיועדים לציון היום המיוחד, כמו למשל טקס סעודת מצווה.


לעומת זאת, הקהילה היהודית ברחבי העולם ובעיקר זרמיה הרפורמים, כן נוהגת לערוך טקס בת מצווה בבית הכנסת הכולל את כל המנהגים הטקסיים, כולל קריאת דרשה, עלייה לתורה של כל בני המשפחה וגם הנחת תפילין. ישנן קהילות אשר החילו על הטקס מאפיינים טקסיים חדשים ובקהילות מסוימות הטקס מתבצע רק במעמד של נשים.

העבר לעומת ההווה

אם בהיסטוריה של בר מצווה ובת מצווה נהוג היה לחגוג חגיגות צנועות אשר כללו עלייה לתורה וארוחה משפחתית בבית המשפחה, כיום תקופת הצנע נגמרה, ונהוג לחגוג את טקסי המעבר המרגשים ברוב פאר והדר. טקס הבת מצווה הידוע גם כ"בת מצווש" הפך להפקת ענק הכוללת גימיקים, אטרקציות מיוחדות, שמלות מתחלפות והמון שמחה וכיף חיים. גם חגיגת בר המצווה היא חגיגה מיוחדת שלא תבייש את הנערים. את הטקסים המיוחדים שנערכים רק פעם בחיים, כדאי לתעד עד כמה שאפשר ולהזמין לאירוע צלם סטילס מקצועי, שידע ללכוד את האווירה המיוחדת והחד פעמית.

מחפשים צלם סטילס לבר מצווה או בת מצווה? על פי היסטוריה של בר מצווה ובת מצווה תמונות שצולמו על ידי צלם מקצועי מחזיקות מעמד לאורך שנים. צרו קשר עוד היום וזכו למזכרת מיוחדת מהרגעים הכי מרגשים!

שוכרים צלם אירועים לאירוע קטן – האם גודל ההשקעה הכספית כגודלו של האירוע? על פי מה נמדד מחיר של צילום אירועים קטנים? ומה יש לקחת בחשבון כאשר מזמינים צלם לברית מילה, בריתה או אפילו לבר/בת מצווה?
 
תינוק קטן נוסף למשפחה, ושמונה ימים אחרי הגעתו, מגיע הזמן להכניסו תחת דת משה וישראל ולקיים אירוע מיוחד במינו, הלא הוא הברית. ברית הוא אירוע של פעם בחיים ומהווה אבן דרך בעלת משמעות וסמליות רבה לדת היהודית, ולכן הבחירה בצלם לברית שיתעד את היום המיוחד, היא מובנת מאליה, ורצוי שיהיה זה אף צלם מקצועי. בין אם אתם עורכים אירוע רב משתתפים ובין אם אירוע קטן, אין זה מן הנמנע והזמנת צלם אירועים דורשת השקעה כספית, ולכן, עליכם לדעת מראש את כל הגורמים שישפיעו על המחיר, מלכתחילה.
 
מה במחיר?
 
חשוב לזכור כי בכל הנוגע לעבודת הצלם, אין מדובר בלהגיע לאירוע, לצלם כמה שוטים טובים וללכת. גם במידה ומדובר באירוע קטן, יומו של הצלם מתחיל כמה שעות לפני האירוע, תוך שהוא מקדיש את הזמן להתארגנות ולארגון כל הציוד, לנסיעה למקום האירוע, ובנוסף, ישנם אירועים בהם אף נדרש ממנו להגיע מוקדם יותר ולצלם את בני המשפחה יחדיו לפני שמגיעים כל האורחים. כמו כן, יומו של צלם לברית אינו נגמר עם רגע כיבוי האורות באולם, אלא רק ביום המסירה של החומר המצולם, פרק זמן בו הוא עסוק בהדפסת התמונות, בעריכתן וכן בסידור אלבום משפחתי, במידה והוזמן. לכן, אין זה מפתיע כי עבור כל השירות המקצועי אותו צלם לברית מעניק, עליו לקבל תמורה מלאה להשקעה.
 
יתרה מכך, מחירו של צלם לברית נקבע, לא רק בעבור עבודת הצילום והעריכה נטו, אלא מושפע גם ממשתנים כמו מרחק, זמן, גודל וסוג האירוע, משתנים, אשר משפיעים על גובה המחיר באופן משמעותי. כיצד? להלן כל הפרטים.
 
המחיר של יחסים בשלט רחוק
 
אחד הפרמטרים המשפיע על מחיר צילום אירועים, קטנים כגדולים, הוא המרחק ממקום האירוע. מיותר לציין, כי אף צלם אינו מגיע באורח פלא אל מקום האירוע, אלא נדרשת לו נסיעה קודם לכן. במידה ומדובר באירוע רחוק, הרי שתהיה זו נסיעה ארוכה ולה הוצאות כמו למשל דלק, אותן הצלם נאלץ לכסות. לכן, לא פעם יש לקחת בחשבון, שעלות שכירת צלם לברית שמגיע ממקום רחוק, תהיה גבוה יותר משכירת צלם מקומי, שגר באזור. 
 
זמן שווה כסף
 
אירועים גדולים דורשים השקעה גדולה ולעומתם, אירועים קטנים דורשים השקעה קטנה, באופן יחסי. אולם קחו בחשבון, שגם אם בחרתם להשקיע באירוע קטן עם מעט מוזמנים הדורש צילום פחות אינטנסיבי, זהו אינו פרמטר שישפיע על המחיר באופן וודאי. על מנת להגיע לאירוע הברית שלכם, בין אם קטן ובין אם גדול, על צלם ברית לפנות זמן לשם כך, להגיע ולבצע את עבודתו ביד רמה ועל כן אופיו של האירוע או גודלו, אינם בהכרח ישפיעו על המחיר היות וכך או כך הצלם הגיע על מנת לבצע עבודה, ויש לה מחיר.
 
סוג האירוע – פרמטר מרכזי המשפיע על המחיר
 
ישנם סוגים שונים של אירועים, כפי שהנכם בוודאי יודעים, ביניהם חתונה, ברית מילה, בריתה, בר מצווה, בת מצווה וכדומה, וביניהם הבדלים רבים, כמו למשל, ההבדל במחירו של צלם אירועים. הסיבה שקיים הבדל היא כי מדובר בסוגי אירועים שונים אשר דורשים שיטת עבודה שונה. כך למשל כשמדובר באירועים כמו ברית, האינטנסיביות של הצילום תהיה שונה מצילום בר מצווה, היות וצלם לברית נדרש לצילום יותר תיעודי הכולל פחות תמונות, בעוד שצילום בר מצווה, ידרוש צילום רב יותר הכולל זוויות אומנותיות, גם כאשר מדובר באירוע קטן משתתפים.
 
הגודל כן קובע – לפחות בכל הנוגע למחיר צלם לברית
 
אחד הפרמטרים שמשפיעים על מחירו של צילום אירוע הוא גודלו. מדובר במשוואה פשוטה, אירוע קטן ידרוש צילום אינטנסיבי יותר ועל הצלם להיות נוכח בכל שלבי האירוע השונים, לאתר תמונות יפות, למצוא זוויות מחמיאות, לתעד את כל בני המשפחה המורחבת וכן את חתני השמחה ובנוסף, ללכוד את האווירה הכללית. כאשר אופן הצילום הוא יותר אינטנסיבי גם העלות בהתאם. כמו כן, יש לקחת בחשבון את כמות המוזמנים ולהיערך בהתאם לפני הזמנת צלם לברית. לדוגמא, במידה ומדובר באירוע של 150 מוזמנים, אפשר להסתפק בצלם אחד, אך לאירוע בו מספר המשתתפים גדול מ – 250, כדאי לשקול את האפשרות של הזמנת שני צלמים, כדי שיתבצע תיעוד מקיף ואיכותי.
 
אם הנכם מחפשים צלם לברית איכותי ומקצועי, צרו קשר עוד היום!

שירותים

שירותי הצילום והעריכה המומלצים ביותר על ידי מי שהתנסה בהם – ניתנים תמיד על ידי בית עסק אשר מעסיק צלםייעודי לאירועים, צלםסטילס מסחרי וצלם וידאו – המשלימים זה את זה ומספקים כיסוי מלא לכל צורך – ממש כמו עבודת אומנות משובחת..
Photo-s היא בדיוק הכתובת בשבילך למימוש האירוע.Photo-sמעניקה לכם את המיטב בתחום הצילום: צילום מקצועי, צילום איכותי ובלתי נשכח עבור כל אירוע. עריכת וידאו ותמונה מהמעלה הראשונה ויחד כל אלו הם שבפועל ממנפים את חומרי הגלם לתוצר המוגמר שילווה אתכם לאורך שנים. צלמים המעידים בעצמם על מקצועיותם תמצאו בשפע. אך צלמים מקצועיים באמת –שעבודתו מעידה עליו - קשה למצוא.
ב- Photo-s תוכלו לשכור שירותי צילום סטילס, עריכת תמונות ב-Photoshopוכמובן צילום וידאו וליהנות משירות מקצועי ומלא. 

השירות ניתן באזורים הבאים: תל אביב, רמת גן, פתח תקווה, ראשון לציון, רחובות, נתניה, נס ציונה, רעננה, הוד השרון, אור יהודה, לוד, רמלה, הרצליה, חיפה, באר שבע, אשדוד, אשקלון, אריאל, ירושלים.


צלם לברית  צלם לבריתה  צלם אירועים קטנים  צלם סטילס  צלמים באשדוד  צלם אירועים באשדוד  צלם באשקלון  צלמים באשדוד  יוטיוב  צלם בריתות באשקלון  צלם מסיבת בריתה  צלם ברית מילה ראשון לציון  צלמי בריתות בראשון לציון  איך בוחרים צלם בנחלים  צילום ברית ברמלה  פתח תקווה צילום ברית  פורום צילום  צלם אירועים באשדוד  צלמים באשקלון  צילום ברית באשקלון  צילום בריתה באשקלון  פורום צלמים  צלמים באשקלון  צלם לברית באשקלון  פורום לצלמים  צלם לברית  צילום ברית  פורטל בריתות  צלם לברית במרכז  צלם לברית בתל אביב  צלם לבריתה בת''א  צלמים בתל אביב  צלם לברית בלוד  צילום לבריתה בהוד השרון  סרטון צלמים בפתח תקווה  צילום לברית ראשון לציון  צלם ימי הולדת ראשון לציון  צלם אירועים ראשון לציון   מבצע צילום לברית  רשת חברתית   צילום לבריתה פתח תקווה  אנחנו בפייסבוק  פורטל צלמים  צלם לברית  צלם אירועים  ניקון  קנון  סיגמא  סוני  בידור ובמה  אינדקס עסקים צילום אירועים צלם אירועים  צלם לברית ולאירועים קטנים צלם לברית ולאירועים קטנים צילום אירועים

צור קשר

sda.canon@gmail.com

058-54-55500

סטאס מוזיקוב
לייבסיטי - בניית אתרים